Święto Wolności i Solidarności – Gdańsk 2019

Mieliśmy to szczęście, by – za namową naszej Wielkiej Dobrodziejki Patrycji Krzymińskiej – aktywnie uczestniczyć w obchodach Święta Wolności i Solidarności w 30. Rocznicę Pierwszych Wyborów Parlamentarnych RP.

 

Nasza ekspozycja znajdowała się w samym sercu Gdańska, w Strefie Społecznej vis a vis głównego wejścia do ECS w hali WSPARCIE SPOŁECZNE, gdzie po sąsiedzku swoje stoisko miała Orkiestra Pana Prezydenta.

 

Każdy z czterech upalnych dni obfitował dziesiątkami spotkań, wystaw, prelekcji oraz wydarzeń publicznych z udziałem autentycznych bohaterów walki o wolną Polskę, Prezydentów RP, przedstawicieli partii politycznych, samorządowców, urzędników państwowych, artystów i działaczy społecznych.

Kulminacyjnym punktem było złożenie pierwszych podpisów sygnatariuszy Deklaracji Wolności i Solidarności w południe 04 czerwca 2019 r.

Obchody Święta Wolności i Solidarności uświetniły także codzienne koncerty i zapierające dech w piersiach wieczorne widowisko multimedialne z projekcją na Zielonej Bramie.

 

Dane nam było opowiedzieć setkom osób odwiedzających Strefę Społeczną o misji Fundacji Ponad Przeszkodami, jej programach społecznych i akcjach charytatywnych oraz losach naszych podopiecznych. Rozdaliśmy niezliczoną ilość folderów oraz ulotek, zapraszaliśmy do odwiedzenia naszych portali, nawiązaliśmy mnóstwo ciekawych znajomości, a wiele osób chwaliło smak naszych „firmowych” krówek 😉

Udało nam się także wypracować porozumienie o współpracy w realizacji serii przedsięwzięć charytatywnych w 2019 oraz 2020 r. i już w najbliższych dniach, na gdańskiej starówce będziemy mogli otworzyć pierwsze wydarzenie artystyczne w tym cyklu.

 

Mieliśmy też ten wielki zaszczyt spotkać face to face i serdecznie uściskać wspaniałomyślnych Orkiestrantów Pana Prezydenta: Pati, Piotra i Julię Krzymińskich, Marka Męczyńskiego wraz z Małżonką Magdaleną, Jus Tynkę, Michała Szafoni wraz ze wspaniałą córcią Nadią, Dorotę Sygnowską, Teresę Jagiełło, Dorotę Sołtan i Dorotę Krzymińską – by wszystkim razem i każdemu z osobna podziękować za serdeczne i nader wymierne wsparcie naszej akcji „Paweł Wstań!

 

Podsumowując te wspaniałe wydarzenia:

za przyjacielską i spontaniczną inicjatywę zachęcenia nas do przyjazdu, formalne zaproszenie nas w charakterze partnera-NGO i organizację prześwietnych obchodów – słowa bezbrzeżnej wdzięczności kierujemy do Pani Prezydent Aleksandry Dulkiewicz, Fundacji Gdańskiej i Miasta Gdańsk oraz Orkiestry Pana Prezydenta.

 

 

„Gdańsk jest szczodry, Gdańsk dzieli się dobrem, Gdańsk chce być miastem solidarności, (…) Gdańsk jest najcudowniejszym miastem na świecie” – ś.p. Prezydent Pawła Adamowicz.

 

#gdanskobchody   #obchodyGdansk   #4czerwca   #Gdansk   #30latwolnosci   #892019gdansk

Dodaj komentarz